Plot je u rodinného domu nepostradatelným prvkem

Ploty nejsou jen hranice rozdělující pozemky. Dobře zvolený plot zajistí bezpečí, soukromý a klid v každé zahradě. Ideálním materiálem pro nosnou část plotu je beton. Od základů až po zákrytové desky sloupků. Pro snadnou stavbu a pěkný výsledek je vhodné volit betonové stavební tvarovky, které jsou k dostání v různých tvarech, strukturách i barvách.

Nabízíme vám široký výběr plotových prvků.Vybírat můžete z tradičních i nestandardních tvarů, rovných a hladkých povrchů či rustikálních a štípaných struktur. Na výběr je i mnoho barev, ať už upřednostníte jednu barvu nebo prolínání více odstínů.

BEST – NATURA, barva přírodní

Mezi nejznámější plotové tvarovky patří BEST – LUNETA s hladkým povrchem nebo BEST – NATURA s rustikálním štípaným povrchem. Využít je můžete pro plné zdi i jednotlivé sloupky s dřevěnou nebo kovovou výplní. Pro dokonalý plot jsou součástí nabídky BEST i zákrytové desky či úchyty plotových výplní.

BEST – LUNETA, barva colormix brilant

Velké oblibě se těší také zdicí systém BEST – STONE. Tento systém se skládá ze 13 různých rozměrů a typů, které na sebe navazují. Prvky BEST – STONE jsou ideálním doplňkem pro svahové zahrady, kde vytváří působivé opěrné zídky. Originalitu a krásu tohoto typu ocení především milovníci přírodních materiálů, protože díky rustikálně řešeným pohledovým stranám, je tento systém podobný kameni.

BEST – STONE, barva colormix brilant

Pro příznivce moderní architektury máme také řešení. Podlouhlý tvar a zvýrazněná podélná spára jsou zajímavým charakteristickým znakem pro novou řadu tvarovek BEST – MAESTRA. Prvky se hodí především pro plnou zeď nebo širší sloupky střídající se s výplněmi z jiných materiálů.

BEST – MAESTRA, barva colormix sand

Pěkná zákoutí Vaší zahrady vytvoří i jiné prvky, jako je BEST – ROKA, BEST – KASKADA nebo třeba tradiční BEST – CIHLA. Fantazii se ani při výběru a stavbě plotu meze nekladou.

BEST – ROKA, barva přírodní

Jakmile si vyberete druh splňující Vaše požadavky a barvu vhodnou k domu a zahradě, můžete začít s realizací.  Nejjednodušší je obrátit se na zkušenou realizační firmu, která Vám pomůže s výběrem, výpočtem a samozřejmě se stavbou. Pokud se rozhodnete splnit si sen bez pomoci odborníků, doporučujeme si pročíst návody a prohlédnout instruktážní videa. A hurá do akce J Nejprve si pečlivě zaměřte pozemek, nejen vzdálenosti, ale i převýšení. Matematicky zdatnější si jistě poradí i s výpočtem materiálu, ale pokud potřebujete poradit nebo konzultovat spotřebu, pak Vám rádi pomůžeme.

2 komentáře

  1. Dobry den, chci se zeptat jestli je možno použít Best Roka jako opernou zeď. Vyška cca 150cm nad urověň země. Z jedne strany pohledova a z druhe strany zemina do vyšky 150cm. Děkuji za odpověď

    1. Dobrý den, tento prvek máme projektovaný pro volně stojící zeď, tedy bez zatížení. Pokud chcete zeď zatížit zeminou, pak doporučujeme obrátit se na statika, který zohlední okolní prostředí, typ podloží apod. Další možností může být výstavba opěrné zdi ze ztraceného bednění a prvky Roka použít pouze pro pohledovou část zdi. To je však náročnější na stavbu i finance. Pokud budete mít další dotazy, kontaktujte kolegyni z technického poradenství: janovcova@best.info, bude se Vám ráda věnovat. Děkujeme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *